ВМРО-ДПМНЕ: Реновирање на КПД Идризово

Во КПД Идризово во текот на 2009 и 2010 година ќе  изградиме и опремиме стационар, нови крила во затвореното, отвореното и во полуотвореното одделение, одделение за стари лица и ќе го реновираме женското одделение во КПД Идризово;

Образложение:

Досега се реновирани само полуотвореното одделение [Пристапено на: 26.05.2011], одделението за стари лица [Пристапено на: 26.05.2011], како и неколку помали објекти от типот на пекара и пералница.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција