ВМРО-ДПМНЕ: Реновирање на судската зграда и опремување на Основниот суд во Битола

Во рамките на проектот на Светската банка, ќе се продолжи со активностите за реновирање на судската зграда и опремување на Основниот суд во Битола. [Рок: 2012]

Образложение:

Според извештајот на Светската Банка, завршено е реновирањето на сите 10 судски згради, меѓу кои и таа на Основниот суд во Битола, предвидени со проектот финансиран од страна на Светската Банка. [Ажурирано на: 20.12.2012]

Линкови:

Оцена од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција