ВМРО-ДПМНЕ: Ромски информативни центри

Отворивме 9 Ромски информативни центри заради доближување на институциите на системот до граѓаните од ромска националност. Во следниот период ќе отвориме 2 дополнителни ромски информативни центри. [Рок: 2012 – 2013]

Образложение:

Досега е отворен еден нов ромски информативен центар во Шуто Оризари, а најавено е отворање на уште еден во Виница. [Ажурирано на: 07.09.2012]

Во јули 2013 година  во Берово беше отворен ромски Информативен центар. [Ажурирано на: 12.04.2014]

Изборното ветување „Ромски информативен центар“ е исполнето.

Линкови:

Оценето од: Оливера Војновска

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција