ВМРО-ДПМНЕ: Самоеваулација во училиштата

Ќе ја афирмираме самоевалуацијата во училиштата како основен принцип за постојано подобрување на квалитетот на воспитно-образовниот процес . Рок: континуирано, почнувајќи од учебната 2008/2009.

Образложение:

Според информациите добиени од вработените во неколку основни и средни училишта, самоевалуцијата е афирмирана во училиштата и во текот на овие 3 години истата се спроведува.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција