ВМРО-ДПМНЕ: Самовработување

Проект Самовработување: започнување бизнис за 10.000 невработени лица од 2008 до 2012.

Образложение:

Во изданието Отчет (стр. 20) ВМРО-ДПМНЕ признава дека со проектот Самовработување бизнис започнале над 4.000 лица, наместо ветените 10.000.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција