ВМРО-ДПМНЕ: Систем на кариера во полициската служба

Системот на кариера во полициската служба и правилното управување со човечките ресурси ќе стане составен дел на законот за изменување и дополнување на законот за внатрешни работи (рок: септември 2008)

Образложение

Во новиот Закон за внатрешни работи е воведен Системот на кариера во полициската служба и правилното управување со човечките ресурси.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција