ВМРО-ДПМНЕ: Систем за наводнување од Брана Маркова Река – Куклиш до земјоделците водокорисници

Со изградба на овој систем ќе се овозможи искористување на водата од Брана Маркова Река за потребите на интензивното градинарско производство на 400 хектари. Вкупната инвестиција изнесува околу 1,5 милиони евра. Носител: Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. [Рок: 2012 – 2013]

Образложение:

Изградбата на системот за наводнување од Брана Маркова Река – Куклиш до земјоделците водокорисници е во фаза на подготовка и се уште не е започната. [Ажурирано на: 06.05.2013]

Линкови:

*засега неисполнето

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција