ВМРО-ДПМНЕ: Соработка помеѓу образовни институции и стопански комори

Ќе оствариме тесна соработка меѓу образовните институции и стопанските комори и работодавачите. Целта е образовниот процес да произведува кадар во согласност со потребите на работодавачите.

Образложение:

Потпишан протокол за социјално партнерство и меморандум за соработка во областа на стручното образование и обука.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција