ВМРО-ДПМНЕ: Советувалишта за деца и родители

Отворивме советувалиште за родители и деца во општината Центар Скопје. Во соработка со локалните самоуправи ќе отвориме дополнителни советувалишта во Битола, Кавадарци, Прилеп, Охрид. [Рок: континуирано]

Образложение:

Досега не е отворено ниту едно од најавените советувалишта за деца и родители. [Ажурирано на: 16.04.2013]

Оценето од: Дејан Димитриевски

*засега неисполнето

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција