ВМРО-ДПМНЕ: Станови за млади брачни парови

Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи со изградба на станови наменети за млади брачни парови на 6 објекти во Скопје со 321 стан и во зависност од потребите и слободните локации ќе ја прошири изградбата и во другите урбани центри во државата.

Образложение:

Завршена е градбата на 2 станбени објекта во Скопје со вкупно 93 станови, додека во завршна фаза со градба е 1 станбен објект во битола со вкупно 70 станови. (Отчет на ВМРО-ДПМНЕ на 45 страница)

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција