ВМРО-ДПМНЕ: Стапка на вработеност

Општа стапка на вработеност од 48% до 2010 година;

Образложение:

Стапката на вработеност изнесува 39,9% во 2010година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција