ВМРО-ДПМНЕ: Стоби (кај Градско, Велес), Антички и Ранохристијански град, Балкански археолошки центар

Археолошки истражувања и конзерваторско-реставраторски работи на приоритетни објекти. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Тригодишниот проект за целосно археолошко истражување на локалитетот Стоби е започнат во Март 2009 година. Освен истражувања прокетот во себе вклучува и реконстукција и конзервација на некој од објектите најдени на локалитетот.  Истражувањата на локалитетот и понатака продолжуваат.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција