ВМРО-ДПМНЕ: Стратегијата за ресоцијализација и социјална адаптација

Ќе се продолжи со активностите утврдени во Акцискиот план за реализација на Стратегијата за ресоцијализација и социјална адаптација на осудени лица. [Рок: континуирано 2011 – 2012]

Образложение:

Самиот начин на кој е поставено ова ветување не дозволува објективно да се анализира дали ветувањето би било исполнето или не. Претставува практично невозможно прецизно да се одвои кои активности биле извршени во претходниот мандат, а што би требало да се заврши во текот на овој. Земајќи го тоа во предвид, ветувањето се оценува како неконкретно. [Ажурирано на: 18.04.2013]

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција