ВМРО-ДПМНЕ: Стриктна примена и почитување на мерките за безбедност

Ќе настојуваме преку стриктна примена и почитување на мерките за безбедност при работа, да се намали бројот на трудовите инвалиди, тешките повреди и повредите со смртни последици. [Рок: континуирано]

Образложение:

Со оглед на тоа дека во ова ветување не е јасно и конкретно назначено кои активности ќе бидат преземени со цел да се обезбеди стриктна примена и почитување на мерките за безбедност при работа, претставува практично невозможно објективно да се анализира дали ова ветување ќе биде исполнето или не. Земајќи го тоа во предвид, ветувањето се оценува како неконкретно. [Ажурирано на: 15.04.2013]

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција