ВМРО-ДПМНЕ: Субвенционирање на вработување на инвалидни лица

Субвенционирање на вработување на 800 инвалидни лица во 2008-2012 година, преку финансиска поддршка во износ од 20 просечни плати и 40 просечни плати за потполно слепо лице и лице со телесен инвалидитет на кое за движење му е потребна инвалидска количка.

Образложение

Изработена е стратегија во која е предвидено ова субвенционирање.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција