ВМРО-ДПМНЕ: Судски електронски портал

Воведувањето на ваков портал нуди можност за електронско следење на статусот и фазите во кои се наоѓаат судските спорови; следење на распоредот на судски рочишта; пристапување до судските одлуки и пресуди; објавување на правосилни пресуди и пополнување и поднесување на судските пријави и документи. Рок: декември 2008 година.

Образложение:

Вакви портали постојат за:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција