ВМРО-ДПМНЕ: Св. Еразмо – Охрид

Археолошки зафати и  конзерваторско–реставраторски активности на монументалната тврдина Киклопските ѕидини кај Св. Еразмо во Охрид од времето на Филип II;

Образложение:

Нема информации за археолошки и конзерваторско-реставраторски активности во Св. Еразмо Охрид

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција