ВМРО-ДПМНЕ: Театар на Турците

Почеток на изградба на нов театар на Турците, до 2012 година;

Образложение:

Иако постои проект, до денес нема најави за започнување со изградбата на театарот.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција