ВМРО-ДПМНЕ: Тениски центри

Изградба на 25 тениски центри во исто толку општини, составени од по четири тениски терени со тврда подлога, ограда и со осветлување. Почетокот на градба се очекува во четвртиот квартал на 2008 година.

Образложение:

До 2010 се пуштени во употреба 8 тениски игралишта, а до крајот на 2011 се планира да се заврши со изградба уште на 28 тениски игралишта.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција