ВМРО-ДПМНЕ: „Топ-менаџмент“

Воведување „Топ-менаџмент“ во системот на јавна администрација. Изготвување на стратегија за обука на највисоко раководно ниво, каде што сите функционери од државните институции редовно ќе посетуваат обуки од поглавјето за финансиско работење, раководење со човекови ресурси, претприемништо и слично со цел да ги применуваат најсовремените методи на работа што се користат и во развиените западни земји. [Рок: 2012 – декември 2015]

Образложение:

Започната е обуката на функционери од државните институции. Со обуката опфатени се државните секретари од сите министерства, како и директорите на државните институции или вкупно 75 јавни функционери. [Ажурирано на: 11.11.2011]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција