ВМРО-ДПМНЕ: Центар за обука на пилоти

Ќе продолжиме со започнатиот проект за формирање на „Центар за обука на пилоти“, во кој преку квалитетен едукативен процес, реализиран од страна на меѓународни експерти, ќе создадеме пилотски кадар за потребите на државата. Центарот ќе добие меѓународно значење и Република Македонија ќе прерасне во лидер во регионот од оваа област. [Рок: прием на првите кадети во октомври 2011]

Образложение:

На 15.05.2011 беше промовиран новиот Центар за обука на пилоти. [Ажурирано на: 31.10.2011]

Се очекува приемот на првите кадети да биде оваа есен, а обуката да започне од јануари 2012. [Ажурирано на: 31.10.2011]

Според официјалните информации, Академијата ќе започне со работа од есента 2012 година, што е година дена подоцна од предвидениот рок. [Ажурирано на: 17.04.2012]

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција