ВМРО-ДПМНЕ: Учеството на припадници на МВР во меѓународни цивилни мисии

Ќе се зголеми учеството на припадници на МВР во меѓународни цивилни мисии под покровителство на ООН, НАТО и на ЕУ.

Образложение:

Продолжува учеството на припадниците на МВР во меѓународните цивилни мисии.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција