ВМРО-ДПМНЕ: Укинување на македонските визи

Ќе ги разгледаме и ќе ги анализираме можностите за укинување на македонските визи за неколку држави, меѓу кои и за австралиските државјани, каде што живее бројна македонска заедница.

Образложение:

Укинати се македонските визи за државјаните на Австралија, како и за државјаните на Албанија и Косово.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција