ВМРО-ДПМНЕ: Универзална Сала

Реновирање на Универзалната сала во Скопје – рок 2012 година;

Образложение

Иако проект за реновирање на универзалната сала постои веќе 3 години, реновирањето се уште не е започнато. Во Отчетот на ВМР-ДПМНЕ се вели дека реновирањето ќе започне во 2012 година

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција