ВМРО-ДПМНЕ: Усогласување на земјоделските кредити согласно програмата ИПАРД

Ќе ги прилагодиме, односно ќе ги усогласиме намените, условите и висината на кредитирањето на земјоделските кредити кон условите за инвестицирање кои се бараат согласно со програмата ИПАРД. [Рок: декември 2011]

Образложение:

Според информациите од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, намените, условите и висината на кредитирањето на земјоделските кредити се прилагодени кон условите за инвестирање кои се бараат согласно со програмата ИПАРД. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 15.04.2014]

Линкови:

ВМРО-ДПМНЕ: Отчет за сработеното на Владата на Република Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери 2011-2014. [Пристапено на: 15.04.2014]

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција