ВМРО-ДПМНЕ: Утврдување на потребниот број на судии

Во новиот мандат ќе изготвиме повеќегодишен Стратешки план за утврдување на потребниот број на судии и јавни обвинители. [Рок: 2011]

Образложение:

Според информациите од Националната програма за усвојување на правото на Европската Унија, страна 328, во јуни 2011 година од страна на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители донесена е Стратегија за утврдување на бројот на судии и јавни обвинители (2011-2013). [Ажурирано на: 26.03.2012]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција