ВМРО-ДПМНЕ: Видеомониторинг на клиниките

Ќе се набави опрема за видеомониторинг на клиниките, со цел контрола на коректното и ефективно однесување на медицинскиот персонал кон пациентите;

Образложение:

Проектот Видеомониторинг на клиниките е започнат уште кон крајот на 2008 година. Но од информации добиени од вработените во клиниките истиот се уште не е спроведен во сите клиники.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција