ВМРО-ДПМНЕ: Виртуелна библиотека

Ќе го имплементираме проектот Виртуелна библиотека, со кој ќе овозможиме да се достапни во дигитализирана форма сите или најголемиот број учебници.

Образложение:

Виртуелната библиотека се уште не е отворена, а официјална потврда за тоа има и во отчетот на ВМРО-ДПМНЕ, каде стои дека ова ветување не е реализирано.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција