ВМРО-ДПМНЕ: Виш управен суд

Во функција на ефикасна заштита против управните акти, ќе се конституира и ќе отпочне со работа новиот Виш управен суд. [Рок: јуни 2011]

Образложение:

На 30.06.2011 започна со работа Вишиот управен суд. [Ажурирано на: 27.10.2011]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција