ВМРО-ДПМНЕ: Внатрешна мобилност на јавната администрација

Поедноставување на внатрешната мобилност на вработените во рамките на јавната администрација преку измените на Законот за државни службеници. [Рок: декември 2013]

Образложение:

Преку донесување на измена и дополнување на Законот за државните службеници во февруари 2012 година, воспоставен е систем за поедноставување на внатрешната мобилност на вработените во рамките на јавната администрација.

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција