ВМРО-ДПМНЕ: Воспитни програми за учениците

Во соработка со МОН ќе изготвиме воспитни програми за учениците од основните и од средните училишта. [Рок: септември 2011 – континуирано]

Образложение:

Остварени се повеќе активности во насока на исполнување на ова ветување. Како дел од овој проект изготвени и реализирани се програмите: „Безбедни училишта-хармонични средини“ и „Правна социјализација на младите“. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 08.04.2014]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција