ВМРО-ДМПНЕ: Вработеност на жени

Стапка на вработеност на жени од 38% до 2010 година;

Образложение:

Според Државен завод за статистика во 2010 година имало 257 673 вработени жени. Во тој период имало вкупно 659 557 вработени, што значи дека 39,07% е стапката на вработеност на жени.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција