ВМРО-ДПМНЕ: Вработување на деца без родители

Субвенционирање на вработување на 200 деца без родители во 2008-2012 година, со месечна финансиска поддршка во износ од 15.000 денари за период од 9 месеци со обврска на работодавачот да ги задржи на работа најмалку уште 18 месеци.

Образложение:

Постои нацрт програма-стратегија и проектот се изведува со финансиска поддршка за 6 месеци.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција