ВМРО-ДПМНЕ: Вработување на самохрани родители

Субвенционирање на вработување на 600 самохрани родители во 2008-2012 година, преку финансиска поддршка во износ од 12.000 денари месечно за период од 6 месеци, со обврска на работодавачот да ги задржи на работа најмалку уште 12 месеци.

Образложение:

Постои нацрт програма-стратегија и предвидени се финансии во оперативните планови на Министерството за труд и социјала за оваа намена.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција