ВМРО-ДПМНЕ: Закон за бесплатна правна помош

Ќе донесеме Закон за бесплатна правна помош во кој ќе бидат вградени сите меѓународни стандарди во оваа област со цел обезбедување на еднаков и подобар пристап до правдата на граѓаните кои имаат слаба материјална состојба;

Образложение:

Донесен е Закон за бесплатна правна помош [Пристапено на: 23.05.2011] кој што стапил во сила на 07.01.2010.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција