ВМРО-ДПМНЕ: Закон за инвалидски организации

Регулирање на работата на инвалидските организации со Законот за инвалидски организации, преку кој ќе се опфатат разновидните специфични потреби на лицата со инвалидност и нивните здруженија.

Образложение:

Законот е донесен на 18.07.2008 година. [Пристапено на: 26.05.2011]

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција