ВМРО-ДПМНЕ: Закон за јавно здравје

Работиме на подготовка на нов Закон за јавно здравје, со кој ќе се утврдат приоритетите и начинот на подобрување на финансирањето на превентивната здравствена заштита Рок: јуни 2009;

Образложение:

Со мало задоцнување, новиот закон за јавно здравје е донесен на 15.02.2010 година, а стапува на сила на 23.02.2010 година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција