ВМРО-ДПМНЕ: Закон за организација и работа на органите на државната управа

Ќе изготвиме нов Закон за организација и работа на органите на државната управа, со кој ќе се редефинираат надлежностите на управните органи и организации. Рок: 2009 година.

Образложение:

Не е донесен нов закон, но се извршени неколку измени и дополнувања на постоечкиот [Пристапено на: 26.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција