ВМРО-ДПМНЕ: Закон за претставки и предлози

Ќе донесеме Закон за претставки и предлози, со кој ќе се овозможи ефикасно остварување на  уставното право на граѓаните да поднесуваат претставки за работата на органите на државната управа. Рок: декември 2008 година.

Образложение:

Донесен е Закон за постапување по претставки и предлози [Пристапено на: 21.05.2011] кој што стапил во сила на 16.07.2008.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција