ВМРО-ДПМНЕ: Закон за застапување на Република Македонија пред Европскиот суд за човекови права и Закон за извршување на пресудите на Европскиот суд за човекови права донесени против Република Македонија

Закон за застапување на Република Македонија пред Европскиот суд  за човекови права до крајот на 2009 година и Закон за извршување на пресудите на Европскиот суд за човекови права донесени против Република Македонија и следење и имплементација на судската практика. Рок: крај на 2010 година.

Образложение:

Донесен е Закон за застапување на Република Македонија пред Европскиот суд за човекови права [Пристапено на: 25.05.2011] кој што стапил во сила на 06.06.2009, како и Закон за извршување на одлуките на Европскиот суд за човекови права [Пристапено на: 25.05.2011] кој што стапил во сила на 06.06.2009.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција