ВМРО-ДПМНЕ: Проект Замена на постојната телефонска мрежа со ИП телефонија

Со проектот Замена на постојната телефонска мрежа со ИП телефонија, постојната телефонска мрежа ќе се замени со посовремен тип телефонска мрежа, која е интегрирана во самата компјутерска мрежа и отвора перспектива за зголемен број сервиси, оставање пораки и централен менаџмент. Рок: септември 2009

Образложение

Завршено е со замената на постојната телефонска мрежа [Пристапено на: 21.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција