ВМРО-ДПМНЕ: Замена на софтверот ASYCUDA

Царинската управа ќе ја зајакне примената и следењето на фактори за контрола на ризикот во спроведувањето на инспекциите, преку модернизирање на постојната софтверска апликација. Ќе се изготви план за имплементација на посовремено софтверско решение и замена на постојната софтверска апликација ASYCUDA. Рок: декември 2008 година.

Образложение:

Во Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ се вели дека овој проект е во тек.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција