ВМРО-ДПМНЕ: Заштита на природата

Национална стратегија за заштита на природата, која ќе содржи долгорочни основи на политиките за заштита на природата и планови за управување со заштитените подрачја. Рок: 2009 година

Образложение:

Линк до националната стратегија

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција