ВМРО-ДПМНЕ: Здравствени домови во рурални средини

Реорганизирање и зајакнување на здравствените домови со зголемување на бројот и видот на услугите  софокус на населението во руралните средини. Во реорганизираните здравствени домови ќе се зајакнат и ќе се развијат службите за: Итна медицинска помош, Домашна посета и Поливалентната патронажна служба, вклучувајќи ја и превентивната и куративна стоматологија за деца до 14-годишна возраст. Носител: Министерството за здравство. [Рок: Април 2013 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција