ВМРО-ДПМНЕ: Зголемување на плата на здравствени работници

Во октомври 2009 и во октомври 2010 година ќе има зголемување на платите на здравствените работниците од10%.


Образложение:

Ветеното покачување од октомври 2009 година беше остварено што значи дека здравствените работници добија зголемување на платите, но за разлика од тоа ветувањето за покачувањето од 2010 година не се оствари, спротивно платите се намалија.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција