ВМРО-ДПМНЕ: Зголемување на пензиите

ВМРО-ДПMНЕ за периодот 2012-2015 им ветува на пензионерите дополнително зголемување на пензиите од вкупно 24,2% и тоа: 5% на 1.12.2012, 7,5% на 1.12.2013 и 10% на 1.12.2014 година.

Образложение:

И покрај ветувањето на Владата дека во декември 2012 година  пензиите ќе се зголемат за 5%, тоа не се случи, односно зголемувањето е одложено за март 2013 година.

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција