Зоран Зимбаков

Зоран Зимбаков e градоначалник на Oпштина Босилово

 

ПРИВАТЕН ЖИВОТ

Зоран Зимбаков е роден на 09.09.1972 година во Струмица, живее во с.Босилово. Тој е оженет  и е татко на две деца.

 

ОБРАЗОВАНИЕ

Основно образование завршил во родното село, а средно образование во ГУЦ „Здравко Цветковски “ Скопје -геодетски отсек/ геодетски техничар во 1991 година.

Високо образование завршил во 1997 година на Универзитетот  „Св.Кирил и Методиј“ – Скопје, на Градежниот  факултет – Отсек геодезија.

 

 

КАРИЕРА

Работел во АДГ Маврово – Скопје и  во Општина Босилово.

На локалните избори кои се оджаа на 15 октомври 2017 година е избран за градоначалник на Општина Босилово.

 

ИЗВОРИ:

Веб-страница на Општина Босилово: Градоначалник

 

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, проект на Германскиот Маршалов фонд на САД, или нивните партнери.

Оставете реакција