Browsing Tag

Андреј Ковачев

Контраспин: Пендаровски никогаш не рекол дека Делчев бил Бугарин

Непримерното спинување веќе започна меѓу двете најголеми политички партии за своите претседателски кандидати. Првата потешка артилерија беше употребена за докажување кој е поголем патриот во однос на прашањето со Бугарија. СДСМ со…

Фотографијата на Силјановска-Давкова со бугарскиот европратеник Ковачев е стара пет години

Наспроти тврдењата во објавите, не е вистина дека Силјановска-Давкова дека отишла кај Ковачев да бара поддршка пред претседателските избори. Заедничката фотографија на Ковачев и Силјановска-Давкова не е скорешна, туку датира од нивната…