Сите прислушувани разговори објавени од опозицијата (видео/аудио/транскрипти)

Колаж: Вистиномер

Прислушуваните разговори на опозицијата во аудио формат, транскрипти и видео клипови од прес-конференциите на опозицијата.

 

 

Прислушуваните разговори на опозицијата во аудио формат, транскрипти и видео клипови од прес-конференциите на опозицијата.

 

„Вистиномер“, за сите заинтересирани, ќе продолжи да го гради и дополнува овој ресурс со дополнителни написи, документи, преводи на други јазици, графикони и слично во следниот период како што ќе се развиваат настаните со прислушуваните разговори и во Специјалното јавно обвинителство и во судовите, но и во јавноста. Следете нè.

 

1. Прислушувани разговори – сет 1: „Треба да се знае кој е власт!“, Прес конференција – 09.02.2015

2. Прислушувани разговори – сет 2: Џокер во судството – „Наш е човекот?“, Прес конференција – 15.02.2015

3. Прислушувани разговори – сет 3: Како беше апсен Љубе Бошкоски, Прес конференција – 20.02.2015

4. Прислушувани разговори – сет 4: Комуњари, новинари и документарци за македонската борба, Прес конференција – 25.02.2015

5. Прислушувани разговори – сет 5: ГУП-ови, ДУП-ови, динамити и модерни волови, Прес конференција – 27.02.2015

6. Прислушувани разговори – сет 6: „Ние сме лудаци. Ние трошиме на чоколада а немаме леб дома.“, Прес конференција – 02.03.2015

7. Прислушувани разговори – сет 7: Лажни гласачи, притисоци и закани кон граѓани и фирми, Прес конференција – 06.03.2015

8. Прислушувани разговори – сет 8: Злоупотреба на државните институции, Прес конференција – 10.03.2015

9. Прислушувани разговори – сет 9: Општина Центар, Прес конференција – 12.03.2015

10. Прислушувани разговори – сет 10: Плацовите на премиерот, Прес конференција – 15.03.2015

11. Прислушувани разговори – сет 11: Некое ливче нека снема!, Прес конференција – 18.03.2015

12. Прислушувани разговори – сет 12: Корупција во судството, Прес конференција – 19.03.2015

13. Прислушувани разговори – сет 13: Плацовите на премиерот 2, Прес конференција – 23.03.2015

14. Прислушувани разговори – сет 14: Преговори со „жолтите“, Прес конференција – 26.03.2015

15. Прислушувани разговори – сет 15: Опрема од Израел, Прес конференција – 01.04.2015

16. Прислушувани разговори – сет 16: Подготвувањето на Куманово, Прес конференција – 02.04.2015

17. Прислушувани разговори – сет 17: Прилепски муабети, Прес конференција – 04.04.2015

18. Прислушувани разговори – сет 18: Индијанци во Собрание, Прес конференција – 06.04.2015

19. Прислушувани разговори – сет 19: Македонската нуклеарна програма и партиските вработувања, Прес конференција – 08.04.2015

20. Прислушувани разговори – сет 20: Премиерот вработува „миленичиња“, Прес конференција – 14.04.2015

21. Прислушувани разговори – сет 21: Охридските криминали, Прес конференција – 16.04.2015

22. Прислушувани разговори – сет 22: Прикривање имот и откривање омраза, Прес конференција – 18.04.2015

23. Прислушувани разговори – сет 23: Барокен „дил“, Прес конференција – 19.04.2015

24. Прислушувани разговори – сет 24: Новинарска „бомба“, Прес конференција – 22.04.2015

25. Прислушувани разговори – сет 25: Полициското куче не разликува партии, Прес конференција – 23.04.2015

26. Прислушувани разговори – сет 26: Тргување со гласови, Прес конференција – 25.04.2015

27. Прислушувани разговори – сет 27: Надзор на УБК, Прес конференција – 28.04.2015

28. Прислушувани разговори – сет 28: УБК/СГС, Прес конференција – 30.04.2015

29. Прислушувани разговори – сет 29: Убиството на Мартин, Прес конференција – 05.05.2015

30. Прислушувани разговори – сет 30: Никола Младенов, Прес конференција – 07.05.2015

31. Прислушувани разговори – сет 31: Новиот мерцедес за Премиерот, Прес конференција – 13.05.2015

32. Прислушувани разговори – сет 32: Вмровска работа, Прес конференција – 15.05.2015

33. Прислушувани разговори – сет 33: Преговори за името, Прес конференција – 16.05.2015

34. Прислушувани разговори – сет 34: Дил ориентид, Прес конференција – 27.05.2015

35. Прислушувани разговори – сет 35: Барокизацијата на Скопје, Прес конференција – 29.05.2015

36. Прислушувани разговори – сет 36: Станбеното прашање на министерката, Прес конференција – 31.05.2015

37. Прислушувани разговори – сет 37: Бомба што експлодираше тивко, Прес конференција – 08.06.2015

38. Прислушувани разговори – сет 38: Пазарот „Чаир и Тетово“, Прес конференција – 16.06.2015

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија (BTD – The Balkan Trust for Democracy), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, NED или BTD.

Оставете реакција