Browsing Tag

руска инвазија

Манипулативен пост ја извртува вистината – Украина се брани од Русија и не војува за „ќеиф на…

Објавата во која се тврди дека Украина ја води војната против Русија заради ќефовите на Лондон и дека Орбан и е најголем пријател на Украина зашто единствен инсистирал на преговори меѓу Киев и Москва за заприрање на војната е невистинит и…

Не е точно дека западните елити долго ја подготвувале војната во Украина

Фактите пак, говорат дека  западните лидери уште во декември 2021 година ја повикаа Русија да ги смири тензиите и ветија дека ќе ја поддржат Украина во случај на каква било закана од Москва. На 24 февруари 2022 година, Русија, а не…

Контраспин: Јакимовски спинува кога вели дека војната меѓу Русија и Украина е поради украинскиот…

Причините за војната меѓу Русија и Украина која започна со инвазија и широк воен напад на руската армија врз територијата на целата земја се повеќеслојни и сложени, а изјавите на Стевче Јакимовски, лидер на парламентарна партија дека тоа се…